Oferta

Usługi bytowe

Dysponujemy pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi w pełni wyposażonymi, z kącikiem sanitarnym. Pełen węzeł sanitarny znajduje się na każdej kondygnacji. Budynek Domu oraz jego najbliższe otoczenie pozbawione jest barier architektonicznych. W skład bazy lokalowej wchodzi czterokondygnacyjny budynek główny, pralnia i zespół garaży. Na każdej kondygnacji znajduje się pokój dziennego pobytu (zaopatrywany w codzienną prasę, wyposażony w sprzęt muzyczny, telewizor i biblioteczkę) a także podręczna kuchnia.

Na terenie Domu funkcjonuje również gabinet fryzjerski. Cotygodniowa msza święta w kaplicy i odwiedziny księdza kapelana zaspokajają potrzeby religijne mieszkańców. Dom zajmuje powierzchnię 1, 14 ha, w 1/3 użytkowanej rolniczo ( ogród warzywny ). Pozostałą część zajmują trawniki, rabaty kwiatowe, teren rekreacyjny wraz z altanką i ławeczkami zapewniający atrakcyjne warunki do wypoczynku oraz do terapii zajęciowej i rehabilitacji.

Usługi opiekuńcze  

Dom zapewnia całodobową profesjonalną opiekę i pielęgnację, pomoc w czynnościach życiowych i załatwianiu spraw osobistych oraz urzędowych. W Domu działa zespół opiekuńczo- terapeutyczny mający za zadanie opracowywanie i realizowanie indywidualnych planów wsparcia mieszkańca. Podopieczni są pod stałą opieka lekarza rodzinnego, mają także dostęp do lekarzy specjalistów.

Usługi wspomagające

Dom oferuje usługi rehabilitacyjne w tym: UGUL, hydroterapia, krioterapia, fizjoterapia (magnetronik, laser, interdynamik), sala ćwiczeń (rotor, atlas, bieżnia, steper). Społeczność lokalna ma możliwość korzystania z zabiegów rehabilitacyjnych, co pozwala na poszerzenie integracji. Pokoje dziennego pobytu, kawiarenka i sala do terapii zajęciowej pozwalają mieszkańcom spędzać wolny czas według możliwości i potrzeb. Zajęcia terapeutyczne i kulturalno- oświatowe organizowane są indywidualnie i grupowo, wykonywana jest również terapia przyłóżkowa. Wybór i dostosowanie zajęć dla mieszkańców zależy od zainteresowań i sprawności fizycznej. Na zajęciach terapeutycznych proponujemy: muzykoterapię, biblioterapię, choreoterapię i ergoterapię. Prowadzimy także zajęcia rekreacyjne, usprawniające i treningi umiejętności społecznych. Mieszkańcy biorą udział w wielu imprezach integracyjnych. Wyjeżdżają na wczasy i wycieczki do najbardziej atrakcyjnych miejsc w kraju.

 

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej

62-410 Zagórów,
ul. Lidmanowskiego 4

tel./fax 063 276 10 23

e-mail: zagorow@domypomocy.pl

www.zagorow.domypomocy.pl

BIP
A+
A-
X
Powered: Strony internetowe TupTupTup.pl